UWAGA! Poszukujemy autorów zinów! Jeżeli jesteś wydawcą zina lub znasz osobę, która wydawała umieszczonego w naszej bibliotece konkretnego tytułu napisz do nas. Masz stare ziny, które zalegają w twoim garażu lub strychu, podziel się, zeskanuj i wyślij  je do nas kontakt@zinelibrary.pl

Home

A-tak nr 5

Atak_5

argaiv1953

W piątym numerze anarchistycznej gazety ulicznej "A-tak" przeczytacie m.in.:

* Reprywatyzacyjna grabież Warszawy;

* Nie będziemy tęsknić za liberałami;

* Niewolnice Państwa Islamskiego;

* Modernizm - architektura dla mas.

 

Metalstorm

Metalstrom

Zapraszamy do lektury METALSTORM - jednego z pierwszych polskich fanzinów metalowych. Numery, które posiadamy, pochodzą z lat 1987-1988. W środku wywiady, zestawienia, recenzje! Miłej lektury ]:->

 

Czynny odpoczynek w Garażu (wywiad) - ze Zdzisławem „Dzidkiem” Jodko rozmawia Mateusz Flont

Ilustracja_nr_1
Zapraszamy do przeczytania rozmowy ze Zdzisławem „Dzidkiem” Jodko - redaktorem punkowego zina GARAŻ, wokalistą zespołu Corpus X, założycielem wydawnictw muzycznych Rock'n'Roller i Jimmy Jazz Records.

   

Garaż nr 1 (1986)

Garaz_nr_1

W listopadzie 1985 r. w szczecińskim klubie studenckim Kontrasty odbył się pierwszy koncert zatytułowany GARAŻ. Przy okazji drugiego koncertu (grudzień 85') jego organizator Zdzisław „Dzidek” Jodko stworzył kserowany fanzin koncertowy, który zatytułował... GARAŻ! ;-) Od 1986 r. koncerty odbywały się już w klubie Pinokio i z czasem fanzin GARAŻ stał się fanzinowym informatorem klubowym. Co ciekawe - GARAŻ był niejako kontynuacją fanzina OBŁĘD, którego Jodko tworzył w latach 1983-1984.

 

SOS „ Wydawca”

SOS_G_1

Na początku 1988 r. w Pile rozpoczęto Sprawę Operacyjnego Sprawdzenia o kryptonimie „Wydawca”. Sprawa rozpoczyna się od inwigilacji Zbigniewa Waraksy i z biegiem czasu zaczyna się obserwacja innych osób. Ogólnie SOS „Wydawca” dotyczy środowiska punkowego i anarchistycznego (m.in. WiP, Międzymiastówka Anarchistyczna), twórców zinów (np. QQRYQ, Antena Krzyku) i organizatorów koncertów.

 

Fragment (pisownia oryginalna):

W toku prowadzonej sprawy SOS krypt. „Wydawca” potwierdzono utrzymywanie przez figuranta ob. Zbigniewa Waraksę licznych kontaktów na terenie kraju między innymi z aktywnymi działaczami WiP-u oraz osobami zajmującymi się wydawaniem i kolportażem materiałów bezdebitowych noszących ogólną nazwę „fan zinéa”.

   

Strona 8 z 25