UWAGA! Poszukujemy autorów zinów! Jeżeli jesteś wydawcą zina lub znasz osobę, która wydawała umieszczonego w naszej bibliotece konkretnego tytułu napisz do nas. Masz stare ziny, które zalegają w twoim garażu lub strychu, podziel się, zeskanuj i wyślij  je do nas kontakt@zinelibrary.pl

Home

Chaos

Smal

argaiv1953

Zapraszamy do lektury CHAOSU - polskojęzycznego artzina z Wilna, który ukazywał się w latach 2000-2002. Trzon redakcji tworzyli: Jan Tuczkowski (red. nacz), Aleksander Radczenko, Antoni Radczenko i Zbigniew Samko, a samo pismo miało wielu współpracowników. „Wiele osób od pewnego czasu – pisała redakcja w 2001 roku – zadaje sobie w Wilnie pytanie: czymże jest ten cholerny »Chaos«?. Do kogo skierowane jest to pismo? [...] Jest to typowe pismo trzeciego obiegu, zin literacko-publicystyczny, otwarty na współpracę z wszystkimi zainteresowanymi takowym cudem, trybuna dla każdego mającego coś do powiedzenia, wileński Hyde Park” [„Chaos” 2001, nr 2 (9), s. 2].

 

W ciągu najbliższych miesięcy ukaże się artykuł opisujący historię pisma, który oczywiście umieścimy w naszej internetowej bibliotece. :)

 

 

A Cappella

a_cappellaa
Prezentujemy anarchistyczne pismo Ruchu Wolność i Pokój A CAPPELLA, które ukazywało się w Trójmieście w latach 1986-1989. W piśmie publikowali również uczestnicy Ruchu Społeczeństwa Alternatywnego oraz ludzie niezwiązani dziś z ruchem anarchistycznym (np. pisarz Andrzej Stasiuk). W III RP kontynuacją A CAPPELLI była MAĆ PARIADKA.

 

Gazeta An Arche

gaa

Prezentujemy 32 numery GAZETY AN ARCHE, która ukazywała się w latach 1991-2000, była wydawana przez Stowarzyszenie Inicjatyw Wolnościowych „An Arché” w Katowicach, a rozsyłana pocztą do odbiorców. Redaktorem GAZETY był Jacek Sierpiński – w latach 1989-1997 uczestnik Federacji Anarchistycznej, współpracownik pism MAĆ PARIADKA i ZIELONE BRYGADY.

   

Rykoszet i Rape Your Mind

Zapraszamy do lektury dwóch fanzinów metalowych! ]:->

Rykoszet

 

Rape

 

Inny Świat

I
Zapraszamy do lektury 15 numerów zina anarchistycznego INNY ŚWIAT, który ukazuje się nieprzerwanie od 1993 r. Każdy zakładka jest poprzedzona komentarzem redaktora pisma - Janusza „Krawata” Krawczyka

Niektóre wersje papierowe umieszczonych na naszej stronie numerów oraz późniejsze są do nabycia poprzez wydawnictwo Bractwo Trojka (www.bractwotrojka.pl)

   

Strona 7 z 25