UWAGA! Poszukujemy autorów zinów! Jeżeli jesteś wydawcą zina lub znasz osobę, która wydawała umieszczonego w naszej bibliotece konkretnego tytułu napisz do nas. Masz stare ziny, które zalegają w twoim garażu lub strychu, podziel się, zeskanuj i wyślij  je do nas kontakt@zinelibrary.pl

Home Chaos

Chaos

Joomla Plugin

Smal

argaiv1364

Zapraszamy do lektury CHAOSU - polskojęzycznego artzina z Wilna, który ukazywał się w latach 2000-2002. Trzon redakcji tworzyli: Jan Tuczkowski (red. nacz), Aleksander Radczenko, Antoni Radczenko i Zbigniew Samko, a samo pismo miało wielu współpracowników. „Wiele osób od pewnego czasu – pisała redakcja w 2001 roku – zadaje sobie w Wilnie pytanie: czymże jest ten cholerny »Chaos«?. Do kogo skierowane jest to pismo? [...] Jest to typowe pismo trzeciego obiegu, zin literacko-publicystyczny, otwarty na współpracę z wszystkimi zainteresowanymi takowym cudem, trybuna dla każdego mającego coś do powiedzenia, wileński Hyde Park” [„Chaos” 2001, nr 2 (9), s. 2].

 

W ciągu najbliższych miesięcy ukaże się artykuł opisujący historię pisma, który oczywiście umieścimy w naszej internetowej bibliotece. :)