UWAGA! Poszukujemy autorów zinów! Jeżeli jesteś wydawcą zina lub znasz osobę, która wydawała umieszczonego w naszej bibliotece konkretnego tytułu napisz do nas. Masz stare ziny, które zalegają w twoim garażu lub strychu, podziel się, zeskanuj i wyślij  je do nas kontakt@zinelibrary.pl

Home Zinelibrary.pl

Zinelibrary.pl

Joomla Plugin

Zinelibrary.pl - to wirtualna biblioteka działająca od końca 2010 r.

argaiv1953

 

Celem naszego projektu jest digitalizacja polskich zinów i pism ogólnie nazywanych prasą alternatywną - przyjęte ramy to lata 1978-2016. W swoich zbiorach mam około 3 tys. pism (papier i skany) i ciągle, dzięki poświęceniu wielu ludzi, pojawiają się nowe egzemplarze i tytuły.

 

Jeden z nas - Mateusz Flont - tworzy nowy katalog polskiej prasy alternatywnej i pisze w tym momencie doktorat o historii tych pism. Nie każdy ma czas na skanowanie, więc, jeśli masz jakieś ziny czy gazetki, które trudno Ci sklasyfikować, prześlij spis lub zdjęcie pierwszej strony. Piszcie na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

okladka