UWAGA! Poszukujemy autorów zinów! Jeżeli jesteś wydawcą zina lub znasz osobę, która wydawała umieszczonego w naszej bibliotece konkretnego tytułu napisz do nas. Masz stare ziny, które zalegają w twoim garażu lub strychu, podziel się, zeskanuj i wyślij  je do nas kontakt@zinelibrary.pl

Home

DJ Bigos na czad giełdzie

QQRYQ_obrazek
Zapraszany do przeczytania wywiadu z Piotrem „Pietią” Wierzbickim - twórcą legendarnego punkowego fanzina QQRYQ. Dowiecie się o historii zina, muzycznym undergroundzie i późniejszych losach Wierzbickiego. Miłej lektury! ;-)

argaiv1587

 

Szczur Zbuntowany

Zapraszamy do lektury anarchistycznego pisma SZCZUR ZBUNTOWANY, które ukazywało się w Trójmieście w latach 1993-1996. SZCZUR był rocznikiem powiązany z pismami (zinami) LA BESTIA, ULICA I MAĆ PARIADKA.

 

Gdańska Alternatywa

Zapraszamy do lektury pisma społecznego GDAŃSKA ALTERNATYWA, którego 5 numerów ukazało się w latach 1990-1991. GA poruszała tematy związane z lokalną samorządnością, ukształtowaniem miasta, ekologią, polityką itp. Pismo było związane z Klubem Inicjatyw Społecznych C-14. Nakład: kilkaset egz., druk: offset. Według "Antologii zinów" największy wkład w GA miał Krzysztof Figel.

   

A-tak nr 4

W czwartym numerze gazety ulicznej "A-tak" przeczytacie m.in.:

* Reprywatyzacyjna grabież Warszawy;

* W obronie Puszczy;

* Przeciw CETA i TTIP;

* Jak Białoruś walczy z faszyzmem;

* Dział antypolicyjny.

 

Atak nr 1

Atak

W pierwszym numerze A-taku z 1989 roku przeczytacie o Międzymiastówce Anarchistycznej (przekształconej kilka miesięcy później w Federację Anarchistyczną) oraz o historii "a w kółeczku". ;)

   

Strona 9 z 25