UWAGA! Poszukujemy autorów zinów! Jeżeli jesteś wydawcą zina lub znasz osobę, która wydawała umieszczonego w naszej bibliotece konkretnego tytułu napisz do nas. Masz stare ziny, które zalegają w twoim garażu lub strychu, podziel się, zeskanuj i wyślij  je do nas kontakt@zinelibrary.pl

Home

La Mela

La_Melaa

argaiv1587

LA MELA to komix zin z 1999 roku autorstwa Łukasza Samsonowicza. Wydany na czarno-białym ksero w nakładzie 20 sztuk. Format A5. 16 stron + 4 strony okładka.

Info od autora: zin był sprzedawany za 2 zł lub piwo na Woodstocku w Żarach w 1999 r. W wydaniu pojawia się także podpis autora „Sim” - jest to skrót od mojej starej ksywy z podstawówki „Simek” :) Ogólnie jest to stara rzecz z czasów końca mojej podstawówki.

 

Łukasz Samsonowicz - ur. 1983 r. w Lubsku. Absolwent Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. 2007 - dyplom z malarstwa. Zajmuje się m.in. komiksem, ilustracją, malarstwem, projektowaniem graficznym. Inspiracje: życie, komiksy, sztuka, Monty Python, gatunki horror i science fiction, muzyka hardcore, punkrock, rock’n’roll. Od 2014 prowadzi autorską galerię i studio. Próbuje żyć, robiąc to, co lubi.

Portfolio: www.zimzonowicz.pl

 

Kolejne metalowe fanziny! ]:->

meeetal

Aktualizacja w kolekcji:

 

XAT TSAROTH

 

VOX MORTIIS

 

NOX

 

GHASTLY

 

FACTORY 

 

Kolejne punkowe fanziny! ;-)

Nowe_punki

Wrzuciliśmy kilka nowych punkowych fanzinów:

 

PISIOREK

 

 

ŁEBLEP

 

 

ZYGOMA NR 3

 

 

ZYGOMA NR 5

 

 

RADIO ZŁOTE KŁOSY

 

 

PUNK IS DEAD

 

Odświeżyliśmy też stare:

 

PUNK

 

 

ZHI-ZOO

   

„Chaos” na pograniczu - polskojęzyczny artzin w Wilnie

Chaos_0
W latach 2000-2002 w Wilnie ukazywał się polskojęzyczny artzin CHAOS. W tym krótkim artykule podajemy biogramy autorów, opisujemy fazy działalności CHAOSU, wskazujemy na przyczyny powstania i zakończenia wydawania tego pisma. Zapraszamy do lektury! ;)

 

Szmata

Szmata
Legendarna, wymięta, dziurawa i brzydko pachnąca - oto ona: SZMATA! Pierwszy warszawski punkowy fanzin i jeden z pierwszych zinów w PL w ogóle. W 1979 r. powstały dwa numery tego pisemka i w naszym archiwum znajdziecie ich skany.

 

Całą historię fanzina SZMATA najlepiej opowie jeden z jej twórcą - Stefan „Mikeš” Mikulski: http://nk.art.pl/szmata/pawarota-szmata07-podcast.mp3

   

Strona 3 z 25